Сьогодні розпочали нараду міністерства з регіонами щодо медичної реформи. Вона триватиме два дні. Говоримо про те, як готуватися до нових відносин із системою охорони здоров’я кожному українському місту та селу.
Зараз завдання всіх причетних до медичної системи зрозуміти нові принципи роботи та якісно їх втілювати. Щоби медична реформа запрацювала, маємо бути однією командою.
Перед нами постали амбітні та масштабні завдання. Потрібно перебудувати пасивну медичну систему на активну структуру, яка буде зацікавлена у якісному лікуванні пацієнтів та саморозвитку.
Для цього ми переходимо на новий принцип фінансування медицини – за послугу. З наступного року медичні заклади первинної ланки, а згодом і всі інші, отримуватимуть кошти за кожну конкретну послугу, яку надають пацієнту. І вони будуть змушені думати – як надати послугу краще, як зробити, щоб пацієнт пішов до них, а не в іншу лікарню.
Такий принцип фінансування дасть продуктивну конкуренцію серед медичних закладів та лікарів. Адже дохід кожного медзакладу та лікаря залежатимуть від їхнього професійного рівня та здоров’я пацієнтів.
Зараз регіони мають створити умови для того, щоби медичні заклади та лікарі змогли успішно перейти на новий принцип роботи. Далі працюватимемо над наступними завданнями медичної реформи.
Це велика відповідальність і великий виклик. Але також це великі можливості для кожного регіону і кожного українця.
Дякуємо UNICEF Ukraine за підтримку в організації наради. Бажаю всім учасникам продуктивних двох днів роботи над планом впровадження змін та наснаги у його втіленні!
 
 
Фото Уляна Супрун.Фото Уляна Супрун.Фото Уляна Супрун.Фото Уляна Супрун.Фото Уляна Супрун. 
 
Читати далі:
Сьогодні розпочали нараду міністерства з регіонами щодо медичної реформи