Продовжуємо відповідати на запитання про медреформу.
Як фінансуватиметься надання первинної медичної допомоги особам, які не уклали декларацій з лікарем?
Щойно у вашому закладі первинної медичної допомоги розпочнеться приписна кампанія, для отримання медичної допомоги ви маєте підписати Декларацію про вибір лікаря первинної допомоги під час першого візиту.
Відповідно, поки ви не звернетеся по первинну медичну допомогу, держава не оплачуватиме послуги, які не надаються. Після першого ж звернення та підписання декларації з лікарем, за пацієнта починає платити держава.
При цьому, якщо людина потребує екстреного втручання, лікар має надати допомогу незалежно від того, чи підписав пацієнт декларацію. З 2020 року, коли медична реформа запрацює на всіх ланках, лікар не зобов’язаний надавати послуги первинної медичної допомоги людині, яка відмовляється підписувати декларацію. Оскільки з 2020 року лікарі первинної допомоги будуть отримувати гроші лише за тих пацієнтів, які обрали їх своїми лікарями і підписали декларації.
Пацієнт зможе за власний кошт купити у лікаря необхідні йому медичні послуги не підписуючи з ним декларацію. Це не є незаконним, але не регулюється державою і оцінка якості цих послуг залишиться поза системами державного контролю якості.
 
 
Читати детальніше:
https://www.facebook.com/moz.ukr/posts/879240115572428