Ми нарешті виходимо на фінішну пряму розширення Урядової програми “Доступні ліки”: плюс 3 нових напрямки захворювань, плюс 2 дві нові діючі речовини для захворювань, що вже є у проекті, плюс декілька нових правил, які полегшать бюрократичну складову та допоможуть зробити ще більше препаратів безкоштовними.

Тепер трохи докладніше.
Пропонуємо щоб вже у 2018 році ліки для амбулаторного лікування захворювань отримуватимували пацієнти:

– що мають хронічні захворювання шлунково-кишкового тракту та виразку;
– депресію чи депресивні стани;
– з анемією у першому триместрі вагітності.

Це було не просте рішення. Багато кропіткої роботи. Місяці дискусій, розрахунків та детального аналізу. Так, багато, хто скаже, що є захворювання більш пріоритетні та важливі. І відповісти, що це не правда, ми не в змозі. Бо кожне людське життя є неймовірною цінністю і ми щодня працюємо над тим, щоб якомога більше хворих мали доступ до життєвонеобхідних ліків.

І все ж, чому саме ці захворювання? Наведу декілька цифр:

За даними Центру медичної статистики МОЗ, кожен 6 українець страждає на захворювання шлунково-кишкового тракту. Понад 850 тисяч мають виразку. Ці хвороби суттєво впливають на самопочуття людини, відповідно і на працездатність. Відсутність лікування веде до ускладнень, які можуть закінчитися хірургічним втручанням чи навіть летально.

Кожна 4 майбутня мама має загрозу здорового розвитку її дитини, бо має анемію у першому триместрі вагітності. Натомість вживання фолієвої кислоти та заліза на 30% покращують умови організму для здорового формування маля.

Проблема психічних розладів в Україні довгими роками замовчувалася та вважалася надуманою. За результатами дослідження експертів Міжнародного медичного корпусу, близько 30% українців страждають на психічний розлад впродовж життя. До 2030 року депресія стане третьою найбільш поширеною хворобою в країнах з низьким доходом і другою – з середнім.
Ця хвороба на серйозних стадіях лікується лише з супроводом фахівця та медичними препаратами.
Доступ до них допоможе багатьом людям отримати належну допомогу – вчасно.

Другий плюс – це 2 додаткові речовини для лікування серцево-судинних захворювань та діабету 2 типу: Лозартан та Глібенкламід. За час, поки працювала програма в 2017р, ВООЗ видало оновлене видання рекомендованих препаратів, де вже є ці 2 МНН. Тобто у наступному році ми зможемо ще збільшити кількість медпрепаратів і для пацієнтів, що вже користуються “Доступними ліками”.

Про інші плюси розповім трохи згодом J І так для фейсбуку це досить непопулярний за розміром лонгрід.

#вийтивплюс – працюємо, змінюємо, піклуємося!
віримо! можемо! переможемо!
 
 
Читати детальніше:
https://www.facebook.com/Ilyk.ROMAN/posts/1539855452762547