Скільки людей в Україні потребують паліативної допомоги?

19 жовтня 2017 року Верховна Рада розпочала реформу охорони здоров’я, ухваливши закон “Про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів” (№6327). До «зеленого списку» видів медичної допомоги, витрати на які мають покриватися державою, потрапили невідкладна, первинна та паліативна допомога. 
 

Паліативна допомога – вид медичної допомоги, що має на меті зняти біль, полегшити страждання, підвищити якість життя, коли немає можливості вилікувати хворобу. 
 
 

Наразі в Україні взагалі не існує адекватних даних не лише щодо потреби, але й стосовно пацієнтів, які вже отримують паліативну допомогу. Тому ми використали офіційну методику розрахунку потреби у медичній допомозі (у нашому випадку – у паліативній), доповнили її, виходячи з рекомендацій ВООЗ та ЮНІСЕФ, використали офіційні дані (Держстату та Медстату), і промоделювали потребу у паліативній допомозі для різних груп захворювань, для дітей та дорослих.  

 

Запрошуємо ознайомитися з результатами моделювання. 
  

Моделювання здійснено в рамках проекту “Надійна статистична звітність у сфері паліативної допомоги”, що його здійснює Український центр суспільних даних за підтримки Міжнародного фонду “Відродження”. 
 
 
Читати докладніше:

http://socialdata.org.ua/skilki-lyudey-v-ukraini-potrebuyu…/