Доступні ліки: що що зміниться у 2018 році

Наступного року безоплатних препаратів у програмі “Доступні ліки” стане більше. 

Програма покриватиме дві додаткові діючі речовини для лікування серцево-судинних захворювань та діабету ІІ типу — Лозартан та Глібенкламід. А ще більше ліків, які вже є у програмі, стануть на 100% безоплатними. 

 

У компаній, які працюють у медичній сфері, та Міністерства охорони здоров’я є спільна мета – робити здорове життя доступним для людей. Тому ми будуємо співпрацю з фармиробниками за принципом win-win: кращі умови для виробників та аптек – більше доступних ліків для пацієнтів. 

Ми помітили, що люди набагато частіше звертаються за 100% безоплатними ліками програми, аніж за тими, де потрібно доплатити невелику суму. Тож вирішили надати фармкомпаніям можливості знизити свої цінові пропозиції до рівня, який повністю відшкодовує держава. 

З наступного року для виробників запрацює новий механізм ціноутворення препаратів: після встановлення граничних цін на лікарські засоби, вони матимуть додатково 5 днів, щоб знизити свої цінові пропозиції. 

 

Ми очікуємо, що це дозволить зробити абсолютно безкоштовними для пацієнта щонайменше 10 препаратів з “Доступних ліків”. 

 

Починаємо перемагати бюрократію. У 2018 році почне працювати електронна звітність для аптек і закладів охорони здоров’я, тож ми зможемо докладніше оцінювати перебіг програми та виправляти недоліки. 

 

Також надано можливість реалізовувати залишки лікарських засобів за цінами попереднього періоду протягом 30 днів. 

 

І останнє, але не менш важливе – нарешті почнемо використовувати електронний рецепт! Навесні розпочинаємо пілотний проект у 4-5 областях та місті Бахмут. 

 

Більше про зміни у програмі читайте на нашому сайті https://goo.gl/xwqrWX

Якщо не розібралися в “Доступних ліках” – почитайте тут і обов’язково розкажіть близьким:
https://goo.gl/pA2r4V та http://liky.gov.ua
Знайти аптеку, що бере участь у програмі, можна знайти на карті: https://goo.gl/dCEMCw