Президент Петро Порошенко підписав Закон про медичну реформу. Починається докорінна зміна у відносинах людини та системи. Ми, як пацієнти та лікарі, отримуємо гарантії, що наші права будуть захищені державою. Система починає ставити в центр уваги захист та потреби людини.

Це не означає, що 1 січня ми підемо в лікарню і там все буде інакше. Однак потрібно бути готовими, що поступово більшість процесів системи охорони здоров’я працюватимуть по-іншому.

Ще раз нагадую, що наступного року реформа відбуватиметься тільки на первинній ланці медичної допомоги (послуги у сімейних лікарів, педіатрів та лікарів загальної практики). З 2020 року нова система фінансування запрацює для амбулаторного та стаціонарного лікування.

Також Президент підписав Закон 7117, що допоможе зробити якіснішим та доступнішим лікування в селах. Протягом двох років буде виділено близько 5 мільярдів гривень на розбудову нових амбулаторій, сучасне обладнання та інтернет у сільській місцевості.

Сьогоднішній день – це результат революції гідності в системі охорони здоров’я, який наша команда почала рік тому. Разом з усіма, хто підтримував зміни, ми проробили велику роботу, але найбільша її частина попереду. Прошу зараз бути активними всіх, дізнаватися про реформи, працювати над ними, бо здоров’я – це те, що стосується кожного.

Система, яку ми побудуємо, надаватиме справедливу та якісну допомогу для багатьох поколінь людей, які живуть та житимуть в цій країні. Ми будемо мати гідну охорону здоров’я і ми вийдемо в плюс!

Вдячна всім, хто допоміг запустити медичну реформу: Volodymyr Groysman Урядовий портал Oleksandr Saenko Олександр Данилюк / Oleksandr Danyliuk Ярослав Железняк Sergii Marchenko Max Nefyodov Андрій Парубій Сергій Березенко Iryna Sysoenko Константин Ярынич Oksana Syroyid Оксана Корчинська Maksym Burbak Артур Герасимов Ірина Луценко Hanna Hopko Тетяна Донець Олексій Кириченко і багато-багато інших!