Раніше своїм наказом ми затвердили впровадження системи міжнародної класифікації первинної медичної допомоги (ІСРС-2). Що це таке?

Міжнародна класифікація первинної медичної допомоги (International classification for primary care (ІСРС)) – це найбільш поширена класифікація, яка використовується на первинній ланці в багатьох країнах світу. Всесвітня організація охорони здоров’я офіційно включила ІСРС до своєї групи міжнародних класифікацій (WHO-FIC).
 
Класифікація була розроблена Всесвітньою організацією сімейних лікарів (World Organization of National Colleges, Academies and Academic Associations of General Practitioners/Family Physicians — @WONCA). WONCA наразі об’єднує 118 організацій у 131 країні. До неї входять 500 000 сімейних лікарів з усього світу.
 
Перше видання ІСРС було здійснено WONCA у 1987 році і в її основу був покладений новий принцип – розуміння того, що в ПМД важливим є не тільки погляд лікаря на проблему пацієнта (діагноз) але і причина звернення пацієнта за медичною допомогою. Таким чином, в класифікації для ПМД стало доступним кодування як діагнозу, так і причини звернення пацієнта. Класифікаційний комітет WONCA (WICC) проводить постійну роботу над удосконаленням запропонованої класифікації і наразі використовується її друге видання (ІСРС-2) з оновленнями 2016 року.
 
 
 
Читати далі:
Міністерство охорони здоров’я України