149 медзакладів первинки у 22 областях України розпочинають роботу з НСЗУ! Це заклади першої хвилі –
тих міст, районів і громад, які добре підготувалися до змін.

5 червня Національна служба здоров’я завершила укладати з ними договори. Всі вони з липня почнуть отримувати фінансування за новою моделлю – саме туди першими гроші підуть за пацієнтом А обслуговують у них загалом 8 мільйонів українців.

На 149 закладів, з якими сьогодні укладені договори, на друге півріччя буде виділено близько 1,5 млрд грн. Інші заклади охорони здоров’я, як і раніше, будуть надалі фінансуватися через механізм субвенції.

Серед закладів першої хвилі – усі заклади Києва, кількох обласних центрів — Вінниця, Полтава і Черкаси — та великих міст — Кривий Ріг і Кременчук. Повний перелік договорів буде розміщений на сайті Національної служби здоров’я протягом 5 днів – http://nszu.gov.ua.

З 1 липня вони почнуть працювати за новими правилами. Вперше сімейні лікарі, терапевти і педіатри мають чіткий перелік послуг, які вони мають надавати, а держава оплачуватиме ці послуги відповідно до встановленого тарифу та коригувальних коефіцієнтів.

Наприкінці липня Національна служба здоров’я оголосить наступну хвилю підписання договорів із закладами, що надають первинну медичну допомогу. Для того, щоб підписати договір з НСЗУ та отримувати фінансування за новою моделлю, медзаклади мають стати комунальними некомерційними підприємствами, підключитися до електронної системи охорони здоров’я та підписувати декларації пацієнтів про вибір лікаря первинної медичної допомоги. До кінця року договори мають підписати усі заклади первинки.

Заохочую не зволікати і включатися в зміни, бо #медреформібути!
 
Читати докладніше:
https://www.facebook.com/ulanasuprun/