Про стан впровадження в Донецької області Закону України «Про підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості »
 

Відповідно до Закону України «Про підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості», та постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 6 грудня 2017 р. № 983 «Деякi питания надання субвенцiї з державного бюджету мiсцевим бюджетам на здiйснення заходiв, спрямованих на розвиток системи охорони здоров’ я у сiльськiй мiсцевостi» Донецька область отримала субвенції з державного бюджету 119 млн 607 тис. грн. на реалізацію заходів, спрямованих на розвиток системи охорони здоров’я у сільській місцевості.

Субвенція надається для забезпечення здійснення заходів, спрямованих на розвиток системи охорони здоров’я у сільській місцевості та спрямовується на:
1.Реалізацію проектів будівництва (нове будівництво, реконструкцію, капітальний ремонт тощо) комунальних закладів охорони здоров’я у сільській місцевості.
2.Придбання медичного обладнання, устаткування та засобів відповідно до табелю матеріально-технічного оснащення конкретного типу закладу охорони здоров’я в обсязі, необхідному для надання населенню гарантованого рівня медичної допомоги, зокрема: медичної апаратури, інструментарію.
3.Розвиток транспортної та телекомунікаційної інфраструктури, включаючи забезпечення закладів охорони здоров’я широкосмуговим доступом до мережі Інтернет, забезпечення сучасними технічними та інформаційно-програмними засобами для функціонування електронної системи охорони здоров’я та телемедицини.
4.Здійснення заходів, щодо забезпечення службовим житлом (в тому числі будівництво і придбання) та службовим автотранспортом медичних працівників комунальних закладів охорони здоров’я, що працюють у сільській місцевості.

Нами було здійснено аудит стану амбулаторій та ФАПів закладів охорони здоров’я, які працюють у сільській місцевості області. Були визначені першочергові об’єкти будівництва, де будуть створені необхідні умови та належна матеріально-технічною база для забезпечення сільського населення ПМД.
Передбачається встановити у 14 центрах первинної медико-санітарної допомоги 24 амбулаторії, відповідно 11- з житлом для медичних працівників. На будівництво нових амбулаторій планують скерувати 101,582 млн. грн., які виділені для Донецької області з держбюджету.

На придбання медичного обладнання для амбулаторій планується витратити-5,905 млн .грн.

На розвиток телекомунікаційної інфраструктури, включаючи забезпечення 316 ФАПів широкосмуговим доступом до мережі Інтернет, для функціонування електронної системи охорони здоров’я та телемедицини планується витратити 7.32 млн. грн

На придбання службового автотранспорту (у тому числі для обслуговування мешканців віддалених населених пунктів (10 одиниць) планується витратити 4,840 млн.грн.
Для реалізації зазначених проектів Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-¬комунального господарства України були розроблені генеральні плани цих амбулаторій, а також посібник з усіма рекомендаціями — повний опис того, які мають бути фундаменти, стіни, перегородки, підлога, вимоги до внутрішнього оздоблення, санітарно-гігієнічні вимоги. З метою підвищення ефективності роботи було запропоновано здійснити співфінансування проектів (включаючи будівельно-монтажні роботи, обладнання, меблі, зв’язок, тощо), не менш 20% від суми передбаченої на реалізацію проекту. Відповідний лист був направлений до керівництва районів та ОТГ.

Починаючи з жовтня 2017 року облдержадміністрацією було запропоновано розпочати роботу з виконання проектів відведення земельних ділянок під будівництво амбулаторій. Станом на сьогодні повну процедуру з реєстрацією права власності на земельну ділянку в реєстраційній службі Укрдержреєстрі виконано в об’єднаних територіальних громадах Лимана та Соледара, в стадії близької до завершення ці роботи в Нікольському, Волноваському, Ясинуватському, Добропільському районах. З об’єктивних причин у Бахмутському районі роботи розпочаті значно пізніше.
 
Читати докладніше