Сьогодні ми зробили ще один крок назустріч сучасній охороні здоров’я в Україні. Крок до єдиного медичного простору з Європою та усім світом.

Ми підписали меморандум, щоб впровадити в Україні міжнародний класифікатор для медичних виробів – GMDN (Global Medical Device Nomenclature). Першими з усіх країн, що вийшли з-під окупації совєтів!

Його впровадження в Україні – це великий прорив. Меморандум підписано між Міністерство охорони здоров’я УкраїниМіністерство економічного розвитку і торгівлі України та GMDN Agency. Він матиме величезне значення для країни як на міжнародному рівні, так і окремо для кожного лікаря і пацієнта – так-так, саме для вас ?

GMDN класифікатор – єдина мова, якою вже користується понад 70 країн світу та близько 7,5 тисяч виробників медичних виробів та техніки.

GMDN код – це як МНН для лікарського засобу, якими ми користуємося у програмі “Доступні ліки” та Національному переліку лікарських засобів. Так само буде і для медичних виробів: один код – для всіх брендових назв однакових медичних виробів.

Як це допоможе нам всім?

МОЗ України – чіткіше та швидше формувати свій запит для закупівлі медичних виробів через міжнародні організації.

Для МЕРТ України – це ще один інструмент подолання корупції у закупівлях. Після впровадження його в систему ProZorro, лобіювання конкретного постачальника стане неможливим.

Для лікарень та лікарів – він значно спростить закупівлі. Адже назва кожного медвиробу зазначатиметься коротким кодом, а деталі опису міститимуться в єдиній інформаційній базі, поєднаній з Prozorro. Класифікатор буде скоординовувати лікаря на правильне виписування технічних характеристик. Тому лікарні позбавляться ризику закупити неякісні медичні вироби.

Для виробників – це єдині стандарти з міжнародним простором. Це сприятиме виходу українських медичних виробів на ринок ЄС та світу.

І найголовніше – це допоможе пацієнтам. Кожен пацієнт отримуватиме безоплатно більше якісних медичних медичних виробів. Адже лікарні закуповуватимуть їх у більшій кількості за ті самі гроші. А завдяки системі Prozorro, кожен зможе перевірити, які саме медвироби закупила лікарня та відповідно знати, що він може отримати безоплатно.

Наша мета – за рік зробити цю норму звичною та обов’язковою.

Наразі завершуємо переклад близько 30 тисяч інформаційних кейсів медвиробів, які входять до медичної бази GMDN. До кінця року плануємо їх інтегрувати до системи Prozorro.
 
 
Читати докладніше:
https://www.facebook.com/