Щороку держава закуповує ліки та інше необхідне для українських лікарень за податки громадян: на рівні Міністерство охорони здоров’я України через централізовані закупівлі, через обласні та районні департаменти, закуповують також самі заклади, а ще лікарні отримують гуманітарну допомогу чи купують за кошти благодійників.

Ваші податки – ваші ліки. Тому коли приходите в лікарню, то маєте право на інформацію про те, які ліки є в наявності.
Аби і вам, і медпрацівникам було простіше орієнтуватися в тому, що дійсно вам може запропонувати медзаклад, ми розробили наказ № 459 – запам’ятайте цей номер!

Він зобов’язує кожен державний та комунальний заклад охорони здоров’я розміщувати плакати з інформацією щодо наявності лікарських засобів, витратних матеріалів, медичних виробів та харчових продуктів для спеціального дієтичного споживання в кожному відділенні, де перебувають на стаціонарному лікуванні пацієнти, а також біля входу в заклад.

Плакати мають бути великого розміру й висіти в зручному та доступному місці. Щотижня інформація на плакатах повинна оновлюватися.

Заохочую всіх, хто відвідує наші лікарні – звертайте увагу на цю важливу інформацію! Плакати МУСЯТЬ там бути. Ми поставили до відома кожен регіональний депарамент та управління охорони здоров’я. Вони мають повідомити це всім лікарням та проконтролювати, аби інформація про лікарські засоби, витратні матеріали, медичні вироби та харчові продукти для спеціального дієтичного споживання була доступна громадянам.

Робіть фото у ваших лікарнях та додавайте їх в коментарі під цим дописом! Або публікуйте під хештегом #лікиЄ.

Якщо там немає потрібної інформації – звертайтесь до обласних управлінь охорони здоров’я або до нас в Міністерство охорони здоров’я України. Відстоюйте ваше право на доступні ліки, витратні матеріали та інше необхідне для одужання. Ми будемо разом із вами.

На фото нижче – зменшений макет плакату у ваших лікарнях.

Поширюйте цю інформацію!

 
Фото Уляна Супрун.