Як будуть захищені персональні дані пацієнтів в еHealth, якщо їх збирають комерційні виробники програмного забезпечення?

Відповідаємо:
Електронна системи охорони здоров’я E-Health складатиметься з центрального компонента, що відповідатиме за централізоване зберігання та обробку інформації, та медичних інформаційних систем (МІС), які підключаються до центрального компонента після проходження перевірки на дотримання встановлених стандартів обміну даними. Відповідність МІСів вимогам щодо надійності, безпеки та конфіденційності персональних даних підлягає сертифікації з боку Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України.

Медичні заклади зможуть обирати для встановлення у себе будь-яку медичну інформаційну систему на ринку програмного забезпечення з-поміж тих, які пройшли перевірку і підключилися до центрального компонента eHealth. При цьому комерційні МІСи гарантовано надаватимуть базовий пакет електронних сервісів.

Із повним переліком МІСів, підключених до системи e-Health, можна ознайомитися на сайті eHealth goo.gl/SoshwH.

Центральний компонент буде контролювати Національна служба здоров’я України. Система також пройде сертифікацію Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України.