Аналіз практики збору даних щодо паліативної допомоги

Сьогодні, 25 січня 2018, під час круглого столу у Міністерстві охорони здоров’я України було презентовано звіт “Збір даних у сфері паліативної допомоги. Аналіз практики”.
 
 
Звіт було підготовано в рамках проекту “Надійна статистична звітність у сфері паліативної допомоги”, що його реалізовує Український центр суспільних даних за підтримки Міжнародного фонду “Відродження”.
Метою етапу аналізу практики збору даних було зібрати максимальний обсяг даних щодо паліативної допомоги у різних регіонів України, оцінити рівень відкритості інституцій та рівня наявності даних, а також зробити оцінку рівня можливих похибок. Окрім того, важливим для нас завданням було встановити, які інституції збирають які дані, у якому вигляді, з яким рівнем деталізації, і на основі яких нормативних документів.
Також, такі заходи були проведені для отримання відповідних даних та інформації протягом серпня-грудня 2017 року:
 
Надсилання запитів до департаментів (управлінь) охорони здоров’я обласних державних адміністрацій, Київської міської державної адміністрації та отримання відповідей, обробка та аналіз даних.

  • Отримання даних про причини смертності за МКХ10 від Державної служби статистики України, отримання даних про поширеність захворювань за МКХ10 від Центру медичної статистики МОЗ України, обробка даних, здійснення моделювання потреби у паліативній допомозі відповідно до офіційних методик та рекомендацій (МОЗ, ВООЗ, ЮНІСЕФ).
  • Апробація проекту форми медичної статистичної звітності з паліативної допомоги у пілотному регіоні (у Полтавській області).
  • Апробація та збір даних щодо виконання Уніфікованого клінічного протоколу паліативної медичної допомоги при хронічному больовому синдромі у пілотному регіоні (у Полтавській області) – за допомогою он-лайн форми.
  • Отримання даних від партнерів: дані щодо обігу морфіну у Полтавській області (люб’язно надані Інститутом аналітики та адвокації та КП “Полтавафарм”); дані щодо поширеності станів, що обмежують життя, зібрані та надані до МОЗ окремими управліннями (департаментами) охорони здоров’я в областях.

 

Детальний звіт, у якому представлені результати аналізу практики – доступний для завантаження у pdf за цим посиланням.

У роботі круглого столу 25 січня в Міністерстві охорони здоров’я взяли участь представники департаментів (управлінь) охорони здоров’я з різних областей України, експерти з медичної статистичної звітності та представники громадських організацій, експерти у  сфері паліативної допомоги та обговорили актуальні питання обліку паліативної допомоги в Україні.

 
 
Представляємо вашій увазі звіт “Збір даних у сфері паліативної допомоги. Аналіз практики”, що був презентований сьогодні під час круглого столу в МОЗ

Renat Nasridinov Oleksii Sukhovii Mariia Nosok Serhij Vasylchenko Ксения Шаповал Goroh Eugene Iurii Zhogno Юлия Гудыно Elena Kolomiychuk Андрей Роханский Людмила Андріїшин Svetlana Lupey-Tkach Nataliia Datsiuk Анатолій Царенко

http://socialdata.org.ua/analiz-praktiki-zboru-danikh-shho…/