НСЗУ ОГОЛОСИЛА ДРУГУ ХВИЛЮ ПІДПИСАННЯ ДОГОВОРІВ ІЗ МЕДЗАКЛАДАМИ

Друге вікно можливостей для медзакладів! НСЗУ Національна служба здоров’я України оголосила початок другої хвилі укладання договорів з закладами первинної медичної допомоги – там, де надають послуги сімейні лікарі, терапевти та педіатри.

Підписання договорів зі Службою – можливість поліпшити якість обслуговування пацієнтів та оплату для медиків. Отримувати фінансування за принципом “гроші за пацієнтом” медзаклад може лише після того, як підпише договори з НСЗУ, а отже відповідатиме всім вимогам Служби здоров’я.

У липні 160 медзакладів, які уклали договори з НСЗУ, отримали перші кошти. Що це їм дало?
Добре проілюструє приклад Центру первинної медико-санітарної допомоги в Червонограді.

Заклад, який є одним із чемпіонів змін, куди пішло найбільше коштів від НСЗУ. Якщо минулого місяця вони отримали 1,7 мільйона гривень, то з роботою нового принципу оплати – майже 3 мільйони гривень.

Це результат роботи колективу Центру і місцевої влади, які першими готувалися до змін та першими почали впроваджувати їх в життя. На сьогодні вже понад 60% лікарів медзакладу набрали максимальну кількість пацієнтів. Керівництво вирішило надати їм 100% премії. Щоби мотивувати всіх лікарів, в медзакладі обрали модель оплати праці, за якою кожен отримуватиме премію в залежності від кількості підписаних декларацій і раннього виявлення важких хвороб.

Всередині Центру працює Wi-fi, в кожному кабінеті є все необхідне, щоб пройти обстеження, встановити діагноз та отримати рецепт для лікування. І це лише початок, який став можливим, бо медзаклад виконав вимоги НСЗУ та уклав договір зі Службою (історію медзакладу можна почитати на УП.Життяhttps://goo.gl/EmWpL9).

Приємно, що місцева влада на чолі з мером Андрій Залівський визначила охорону здоров’я своїх мешканців пріоритетом і спромоглась підготуватись до втілення змін! Так само це може стати реальністю для всіх інших українських лікарень.

Щоб увійти в другу хвилю медзаклади первинної медичної допомоги мають подати усі необхідні документив електронному вигляді до 3 серпня.

15 серпня стане відомо, хто з них вже з жовтня перейде на оплати за медичні послуги від Нацслужби здоров‘я.

Перед поданням документів НСЗУ радить медзакладам додатково перевірити термін дії ліцензії на медичну практику, наявність електронного цифрового підпису і рахунку у банку. Докладніше читайте на сайті: https://goo.gl/QZAaxu

Pavlo Kovtonyuk Oleg Petrenko
 
 
Читати докладніше:
https://www.facebook.com/ulanasuprun/