Питання про медреформу: чи не спровокує автономія більшу корупцію в лікарнях? Відповідаємо:

Досі медичні заклади працювали як бюджетні установи за радянськими нормами через вертикальне управління. Їхні керівники не мали свободи і керувалися вказівками згори у вигляді наказів. Лікарні вже отримали автономію, завдяки закону №2309а-д, який дозволяє медичним закладам повноцінно господарювати та розширює їхні права до рівня всіх інших суб’єктів господарювання України включно з правом підписувати контракти, мати свій рахунок та встановлювати рівень заробітної плати без прив’язки до тарифної сітки.
Разом з тим, законопроект №6327 змінить принцип фінансування лікарень. Тепер більше грошей отримає не той заклад, де більше ліжко-місць, а той, що надає більше якісних послуг. У таких умовах головний лікар не має вибору, він мусить стати ефективним управлінцем, розвивати свій заклад. Інакше, як і будь-яке підприємство, лікарня збанкрутіє.
Тому важливо, щоб місцева громада, яка є власником медичного закладу та фактично наймає головного лікаря, зі свого боку вимагала якісних послуг у лікарні.
Крім того, головні лікарі будуть обиратися на відкритих конкурсах за участі громадськості та представників місцевої влади. Контракт з головним лікарем буде мати обмежений термін.
 
Фото Міністерство охорони здоров'я України.
 
 
Читати далі:
Питання про медреформу: чи не спровокує автономія більшу корупцію в лікарнях?