Впровадження е-рецепту у електронну систему охорони здоров’я – одна із найвагоміших складових для безперервного забезпечення пацієнтів ліками.

Як саме адаптуватимуть найкращий світовий досвід у функціоналі е-рецепту, фахівці МОЗ України, ДП “Електроне здоров’я” та НСЗУ Національна служба здоров’я України обговорювали на семінарах проекту SAFEMed з міжнародним експертом з питань фармацевтичних систем Майклом Греміллоном.

Нині МОЗ України спільно з ДП “Електронне здоров’я” працює над розробкою програмного забезпечення електронного рецепту та найближчим часом планує запустити його у рамках програми “Доступні ліки”.

Е-рецепт – це важливий крок у розвитку системи 
E-Health. Цей цифровий документ одразу потраплятиме в систему, де його можуть побачити провізори. Пацієнт отримуватиме СМС-повідомлення з номером рецепту, який треба назвати в аптеці. Доступ до електронної системи рецептів буде обмежений.

Для лікарів е-рецепт стане чудовим інструментом у прийнятті рішень щодо призначення лікування.

Для НСЗУ, аптеки та лікарні – він допоможе налагодити швидкий обмін інформацією для здійснення оплати препаратів.

Для МОЗ України – він стане інструментом збору статистичних даних для здійснення моніторингу відпуску лікарських засобів, планування фінансування програм забезпечення ліками.

Докладніше на сайті МОЗ: https://bit.ly/2n0skUU