Як зміниться робота лікарів первинної ланки із запровадженням ІСРС-2?

Головний принцип системи – розуміння, що в ПМД важливий не лише погляд лікаря на проблему пацієнта (діагноз), але і причина звернення пацієнта за медичною допомогою. Тому в ІСРС-2 можна кодувати причину звернення пацієнта.

Класифікація розроблена лікарями ПМД: вона максимально відображає зміст їхньої роботи. ICPC-2 має близько1300 кодів, які описують найбільш часті (більше ніж 1 випадок на 1000 пацієнтів на рік) проблеми. Для порівняння: наявна сьогодні Міжнародна класифікація хвороб (МКХ-10) містить від 14000 до 140000 кодів із складною системою кодування.

Базовим поняттям в ІСРС-2 є епізод медичної допомоги – взаємодія пацієнта з медичним закладом від першого звернення до медичного працівника до останнього візиту з цією ж проблемою. Це дозволяє ефективно групувати медичну інформацію, коли дані різних окремих візитів «нанизуються» на один епізод медичної допомоги.

Наприклад, пацієнт з хронічними захворюваннями часто звертається до закладів ПМД і нерідко під час одного візиту вказує декілька різних проблем. ICPC-2 дозволяє лікарю структурувати медичні записи про пацієнта в розрізі його окремих хронічних захворювань. Це в результаті покращить якість медичної допомоги і дозволить оптимально розпланувати ресурси ПМД у відповідності до потреб пацієнтів.
 
 
Більше інформації про ІСРС-2 на сайті МОЗ:
http://moz.gov.ua/icpc-2