ЗМІНИ ВІДБУВАЮТСЯ ТУТ І ЗАРАЗ: ЗАВДЯКИ ТОМУ, ЩО ДЕРЖАВА, БІЗНЕС ТА МЕДИКИ НАВЧИЛИСЯ СПІВПРАЦЮВАТИ

Медицина не стає комерційною, проте стає більш ринковою. Відтепер сам пацієнт незалежно від місця прописки обирає, до якого сімейного лікаря йти, а НСЗУ Національна служба здоров’я України оплачує його послуги – говорить заступник міністра охорони здоров’я Pavlo Kovtonyuk в колонці для УП.Життя(https://bit.ly/2LJVHpm )

Особливу роль в трансформації системи охорони здоров’я відіграє сфера ІТ послуг. І бізнес тут має зіграти ключову роль.

Попри міфи про відсутність інтернету в селах та неготовність медиків працювати з комп’ютерами, щодня сільських лікарів забезпечують всім необхідним обладнанням, включаючи одну з медичних інформаційних систем (МІС).

За правилами медреформи, усі заклади, які хочуть отримувати кошти за новою системою фінансування, мають бути підключені до національної електронної системи охорони здоров’я.

Така система – це потенційне джерело надзвичайно цінних узагальнених масивів даних. За їх допомогою ми можемо аналізувати епідеміологічні тренди, оптимізувати лікарняну мережу та робити профілактику захворювань дієвішою.

Останній рік продемонстрував, наскільки швидко лікарі можуть міняти ручку й папір на клавіатуру й мишку. Ми невпинно крокуємо вперед, наближаючись до сучасної моделі охорони здоров’я
 
 

Докладніше на сайті УП.Життяhttps://bit.ly/2LJVHpm