Oleksandr Linchevskyy у новій колонці переконує переходити на світлу сторону доказової медицини:

У 1954 році німецька компанія “Груненталь” розробила новий препарат – талідомід, який уже за кілька років став лідером продаж серед снодійних та седативних засобів не тільки в Німеччині, але й в усьому світі.

Було також встановлено, що талідомід ефективний проти ранкового нездужання – і тисячі вагітних приймали цей препарат, щоб полегшити симптоми токсикозу. Розробники ж продовжували стверджували, що нові ліки є абсолютно безпечними, у тому числі й для вагітних.

Однак, у 1961 році у всіх країнах виробники почали відкликати талідомід з ринків.
Як показали дослідження, після масового запуску у продаж талідоміду, чисельність немовлят з вродженими каліцтвами різко зросла. За неповних 4 роки народилося близько 12.000 дітей без вух, рук і ніг, чи з іншими серйозними вадами. Менше половини з них дожили до свого другого дня народження.

Це лише один приклад з історії медицини, яка пройшла довгий шлях проб та помилок, поки винайшла найкращі способи допомагати пацієнтам. Надвисока ціна, яку заплатило людство, щоб ми могли нехтувати цим досвідом. З нього складається доказова медицина.

Українці заслуговують отримувати лікування за методами, які спираються на кращі результати клінічних досліджень. Тому наша команда наполягає, щоб кожен український лікар керувався головними принципами доказової медицини, що діють у всьому цивілізованому світі. Вони інтегровані у міжнародні клінічні настанови, які МОЗ дозволив використовувати лікарям (рекомендовані джерела дивіться на нашому сайті http://moz.gov.ua/article/protocols/test3
 

Довіряйте лише доказовій медицині. Більше аргументів читайте тут:
Надвисока ціна. Чому важлива доказова медицина