Понад півмільйона українців вже обрали своїх лікарів.

Кампанія з вибору лікаря триває у всіх областях України. Щодня до електронної системи охорони здоров’я приєднуються нові заклади, які надають первинну медичну допомогу. Сьогодні обрати свого лікаря можна вже у майже 6 тисячах місць надання первинної допомоги. У системі зареєстровані понад 16 тисяч лікарів.

За кількістю підписаних декларацій лідирує м. Київ з 76 тис. На другому місці Донецька область – майже 64 тис. Третя – Харківська (46 696), четверта – Вінницька (43 8557) і на п’ятому місці – Полтавська область (38 042).

На минулому тижні були певні труднощі з початком кампанії у Дніпрі та Львові. На сьогодні у цих містах кампанія з вибору лікаря уже розпочалася.

Медзаклад зобов’язаний зберігати копії документів пацієнтів, які підписали декларації з лікарями цього закладу. Заклади можуть зберігати копії у паперовому чи електронному вигляді. Це потрібно для того, щоб унеможливити підпис декларацій на «мертвих душ». Копії документів є підтвердженням того, що ви дійсно надали свої дані для підписання декларації. Це така ж процедура, як і під час отримання будь-яких послуг: у банку, під час оформлення пенсій, соціальних виплат чи субсидій.

Місцева влада є відповідальною за те, щоби все необхідне (комп’ютер, Інтернет, принтер і папір) було у кожному медичному закладі для підписання декларацій з пацієнтами.

Нагадуємо, що вибір лікаря не залежить від місця прописки.

Вільний свідомий вибір свого лікаря є основою змін в системі охорони здоров’я, які цього року розпочинає МОЗ. Кінцевого терміну підписання декларацій немає. Усім потрібен власний лікар, до якого є довіра. Довіра – це найважливіше. Тому обирайте уважно, без поспіху.

Докладніше про результати двох тижнів з початку національної кампанії «Лікар для кожної сім’ї» читайте на сайті МОЗ https://goo.gl/vLCEwp

Переглянути презентацію: https://goo.gl/jZqD11

Читати докладніше:
https://www.facebook.com/moz.ukr/