Нові правила обрання керівників медичних закладів

Ви можете вирішувати, хто керуватиме лікарнею у вашому місті, селищі чи селі!

Цьогоріч керівників державних і комунальних медзакладів вибирає конкурсна комісія, до якої входять представники громадськості. Це означає, що проконтролювати, щоби керівником закладу став найдостойніший кандидат, можуть активісти, а не лише “свої”.

Конкурс прозорий – в ньому може взяти участь усі кандидати з необхідним досвідом. Чітка стратегія розвитку медзакладу – одна з головних вимог до кандидатів.
 

Докладніше: Разом втілюємо зміни!
 
 

Як забезпечується прозорість відбору керівників закладів охорони здоров’я
 

З початку 2018 року запроваджено відкритий і прозорий конкурс на посади  керівників державних і комунальних лікарень. За новими правилами, до складу конкурсної комісії входять представники громадськості. Це ще один важливий крок для подолання корупції в системі охорони здоров’я. Роботу МОЗ України відзначила ініціатива «Разом проти корупції» під час презентації результатів моніторингу виконання міністерствами антикорупційних заходів.

Відбір кандидатів незалежною конкурсною комісією впроваджено Постановою Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку проведення конкурсу на зайняття посади керівника державного, комунального закладу охорони здоров’я».

За новими правилами конкурсу на посади  керівників медзакладів, що діють з початку року, конкурсна комісія складається в рівних частинах з представників органу управління,  громадськості і колективу. Кожен може подати свою кандидатуру до складу комісії і проконтролювати, щоби керівниками закладів охорони здоров’я  ставали лише найдостойніші.

Комісія публічно розглядає і оцінює пропозиції кандидатів з розвитку закладу.
 

Запровадження відкритого конкурсу з участю громадськості в усіх закладах охорони здоров’я дозволило краще контролювати процедуру обрання головних лікарів по всій країні. Така процедура забезпечує можливість для залучення нових кандидатів, підвищує прозорість, започатковує дискусію щодо можливих шляхів розвитку закладів,  привертає увагу громадськості до наявних проблем. Наприклад, за результатами лише конкурсів у закладах охорони здоров’я сфери управління МОЗ України, у третині випадків перемогли кандидати, що раніше в них не працювали. Це Григорій Іщенко, який переміг у конкурсі на посаду керівника “Центральної стоматологічної поліклініки Міністерства охорони здоров’я України”, Богдан Божук – “Спеціалізованого (спеціального) санаторію “Приморський” Міністерства охорони здоров’я України”, Олександр Твердохліб – “Медичного центру телемедицини Міністерства охорони здоров’я України”.

Сьогодні при відборі кандидатів комісія має враховувати те, як кандидати представлять своє бачення розвитку установи охорони здоров’я, яке мають викласти в письмовому вигляді. Відеофіксація конкурсів дозволяє кожному подивитися на сайті органу управління, який оголосив конкурс, як той чи інший кандидат презентує свої пропозиції та чи достойна ця людина того, щоб очолити відповідний заклад охорони здоров’я.

Водночас, попереду ще багато роботи для впровадження єдиного підходу до проведення оцінювання кандидатів, більш широкого поширення інформації про конкурси, забезпечення органами управління медичних закладів участі громадськості у  комісіях.
 
Докладніше:  Як забезпечується прозорість відбору керівників закладів охорони здоров’я