10-денний цикл тренінгів, на яких медичні сестери та лікарі первинною ланки отримують розширені знання щодо організації та проведення домашніх візитів до родин з дітьми від 0 до 3 років
 Перші місяці життя — це один з найважливіших періодів в розвитку малюка і один з найскладніших етапів для батьків. Ключову роль у підтримці молодих батьків та ідентифікації ризиків, пов’язаних із здоров’ям малюка, відіграють патронажні візити медсестри та лікаря.
 У червні цього року ЮНІСЕФ розпочав пілотний проєкт впровадження універсально-прогресивної моделі домашніх візитів в Донецькій області. Зараз 15 медичних сестер та лікарів первинною ланки проходять 10-денний цикл тренінгів, на яких вони отримують розширені знання щодо організації та проведення домашніх візитів до родин з дітьми від 0 до 3 років.
Серед тем тренінгів: ранній розвиток дитини та ідентифікація ризиків, навчання та промоція грудного вигодовування; дотримання календаря щеплень, посилення, взаємозв’язків між батьками та дитиною, долучення батька до виховання дитини, ідентифікація соціальних проблем та переадресація кейсу, родинне благополуччя та інші.
Візити патронажних медсестер за новою програмою матимуть нове більш глибоке змістовне наповнення. Для проведення огляду та комунікації із лікарем, медсестри матимуть необхідне обладнання, включаючи сучасні телемедичні пристрої. Перші патронажні візити за новою програмою розпочнуться відразу після закінчення курсу навчання до кінця червня.
Другий цикл навчання для ще 30 медичних сестер та лікарів з прифронтової Маріїнки та міста Маріуполь заплановано на серпень-вересень. В результаті проекту очікується, що близько 500 родин з дітьми до 3 років отримають доступ до нової системи патронажу протягом 2021 року.
Проєкт реалізується за фінансової підтримки уряду Німеччини через німецького державний банк розвитку KfW.