В липні відбудеться низка системних перетворень на первинній ланці надання медичної допомоги. Разом із Павло КовтонюкOleg Petrenko та Оленою Марченко розповіли сьогодні про те, на які конкретні зміни очікувати і пацієнтам, і лікарям вже цього місяця.

?Перше – до середини липня 161 медичний заклад отримає фінансування від НСЗУ за кожного пацієнта, який підписав з їхніми лікарями декларацію. Це комунальні та приватні клініки й амбулаторії, які надають послуги на первинці та уклали договори зі Службою в першій хвилі.

?Друге – люди, які обслуговуються у цих медзакладах, відчують суттєве поліпшення у сервісі. Це запис до лікаря телефоном й онлайн; це обов’язковий забір аналізів, які є серед послуг на первинці, на місці; це можливість прийти до лікаря у вихідні та свята.

Серед додаткових сервісних вимог, які висуває НСЗУ для медзакладів – місце для дитячого візочка, облаштування зони очікування, відмова від віконця реєстратури, щоб спілкуватися з людьми віч-на-віч.

Дякую всім медикам і управлінцям, які включилися в процес змін – ви робите неймовірну роботу!

Водночас занепокоєна тим, що продовжують надходити скарги від пацієнтів. Досі є випадки, коли пацієнти не можуть вільно обрати лікаря. Їм продовжують нав’язувати дільничних лікарів. Так не має бути.

Закон про фінансові гарантії надання медичної допомоги та наказ МОЗ про вибір лікаря чітко говорять — пацієнт вільно (!) обирає лікаря. Це є одним з основних принципів трансформації та ключовим для моделі «гроші йдуть за пацієнтом».

?І наостанок. В абсолютно всіх медзакладах, первинки, які фінансуються державою, відтепер має надаватися оновлений перелік безоплатних послуг. Більше про нього можна почитати тут – https://bit.ly/2tISVtz

Це чіткий і прозорий список послуг, на які може розраховувати кожен українець у свого сімейного лікаря, терапевта або педіатра. Як то базові аналізи, профілактичні медогляди, надання паліативної допомоги тощо. За все це вони медзаклади отримують фінансування з наших із вами податків.

Це тільки початок. І ми йдемо до того, що у 2020 році усі медичні послуги, які оплачуватиме держава, будуть у чіткому і прозорому списку. Ніхто не платитиме зі своєї кишені вдруге за те, що Національна служба здоров’я уже оплатила за справедливим тарифом з податків, які сплачує кожен в Україні.

Зміни вже відбуваються, те, що ми до них готові підтверджують 10,8 мільйонів українців (кожен 4й!), які обрали своїх лікарів.
 
 

Більше про зміни на первинці, які відбудуться вже цього місяця: https://goo.gl/jGyV3j
Читати докладніше: https://www.facebook.com/