29 липня 2019 року фахівці департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації ознайомились із презентаційними матеріалами щодо створення центру телемедицини в Одеській області. 

Телемедицина – це метод надання послуг з медичного обслуговування пацієнтів, які перебувають у важкодоступних та територіально віддалених від закладів охорони здоров’я місцевостях. Телемедицина реалізована на основі розробки і впровадження інформаційно-комунікаційних технологій.
Мета телемедицини – надання будь-якій людині, незалежно від її місцезнаходження, медичної допомоги в необхідному обсязі в актуальний термін.
Предмет телемедицини – обмін за допомогою телекомунікацій і комп’ютерних технологій всіма видами медичної інформації між віддаленими пунктами находження. При цьому даний процес обміну характеризується видом переданої інформації та способом її передачі.
Функції телемедицини – клінічні, організаційно-адміністративні, превентивні, навчальні, наукові.
Основні напрямки телемедицини:

• телемедичні консультації;
• телеосвіта (всілякі матеріали, включаючи лекції на сайтах навчальних закладів та інших в інтернеті, проведення наукових конференцій з трансляцією через Інтернет та ін.)
• дистанційні медичні маніпуляції за допомогою медичних маніпуляторів та роботів.
Телемедицина є компонентом електронної системи охорони здоров’я eHealth.
У зв’язку із початком підготовчої роботи щодо організації центру телемедицини в Донецькій області, передовий досвід Одещини є надзвичайно важливим у налагодженні вертикально інтегрованої системи телемедичних консультацій.
Окрім фахівців департаменту у заході взяли участь представники обласного центру медичної статистики та адміністрація комунального закладу охорони здоров’я “Обласна лікарня інтенсивного лікування м. Маріуполь”, на базі якого заплановано створення обласного центру телемедицини.