Виконання резолюції 1325 “Жінки. Мир. Безпека” в умовах війни
З початку повномасштабної війни Управління Верховного комісара ООН з прав людини (United Nations Human Rights) зафіксувало 24 425 випадків загибелі або поранення цивільних осіб в Україні. Таку ціну за незалежність і свободу наша країна вже заплатила від початку російської агресії.
 
Серед 8 983 загиблих – 2442 жінок та 774 дитини. Поранення отримали майже 16 000 людей.
 
За даними Міністерство соціальної політики України, понад 8 мільйонів наших громадян були вимушені покинути Україну та знайшли прихисток в Європі. Зареєстровано майже 5 млн внутрішньо переміщених осіб. Більшість з цих мільйонів – жінки.
 
Як можна підтримати українських жінок, обговорювали в рамках Національного Форуму «Національний план дій з виконання резолюції Ради Безпеки ООН 1325: реалізація на національному та місцевому рівнях в умовах війни». Зокрема, під час дискусії шукали відповіді на такі питання
 
Чи є можливість розширення надання ефективної своєчасної допомоги постраждалим від сексуального насильства, пов’язаного з військовою агресією?
Як створити ґендерно чутливу систему ідентифікації безпекових викликів, запобігання таким викликам, реагування на них?
Яким чином можна залучити жінок до прийняття рішень на всіх рівнях, зокрема й щодо реагування на збройну агресію РФ? Яка їх участь у відновленні країни?
 
Участь у заході взяла директорка з координації органів центральної і виконавчої влади Координаційного центру з психічного здоров’я при КМУ та радниця прем’єр-міністра України Ірина Микичак.
 
«Зважаючи на особливу сенситивність кола проблем, пов’язаних із впливом російського тероризму на ментальне здоров’я українців, зокрема жінок, Координаційний центр з психічного здоров’я здійснює постійну координацію діяльності органів центральної і місцевої влади щодо комплексної психосоціальної допомоги. Зокрема жінкам, які постраждали від сексуального насильства через російську агресію. Це одне із завдань в рамках Всеукраїнської програми ментального здоров’я, яка реалізовується за ініціативою першої леді Олена Зеленська. Також наша спільна мета забезпечити повну та вагому роль жінок у процесах відновлення і національний план дій має важливе значення в цьому процесі. Українські жінки стали для всього світу справжнім прикладом стійкості», – наголосила під час панельної дискусії Ірина Микичак.
 
Під час форуму учасники сфокусувались на розробці рекомендацій щодо жіночого лідерства та відновлення, посилення інституційної спроможності сектору безпеки та оборони у сфері забезпечення ґендерної рівності, безпекових викликах та аудиту безпеки, каналах комунікації з різними групами жінок і чоловіків постраждалих від війни.
 
Захід організовано UN Women Ukraine / ООН Жінки в Україні в партнерстві з Урядова уповноважена з ґендерної політики, Офіс Віцепрем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції, Міністерством соціальної політики України, Український Жіночий Фонд / Ukrainian Women’s Fund за фінансової підтримки урядів Норвегії, Швеції, Нідерландів, Канади та Великої Британії.

 

Докладніше читати на сайті
#тияк