Ведення поширених психічних розладів на первиному рівні медичної допомоги із використанням керівництва mhGAP
На платформі Академії НСЗУ відкрито доступ до другої частини онлайн-курсу “Ведення поширених психічних розладів на первинному рівні медичної допомоги з використанням Керівництва mhGAP. Рівень 2”.
 
Під час проходження курсу лікарі та медичні сестри/брати закладів ПМД зможуть поглибити свої знання щодо ведення поширених психічних розладів у людей, які мають відповідні стани, та дізнатися, зокрема, про використання протоколів Керівництва mhGAP для виявлення та ведення:
– Психозів
Деменції
Наслідків легкої черепно-мозкової травми
Інших важливих скарг на стан психічного здоров’я
Суїциду та самоушкоджень
Розладів, повʼязаних зі вживанням психоактивних речовин
Дитячих та підліткових психічних і поведінкових розладів
 
Онлайн-курс був розроблений групою фахівців із психічного здоров’я та загальної практики – сімейної медицини з досвідом роботи з Програмою mhGAP, за загальної координації Академії НСЗУ, експертної підтримки ВООЗ та керівництва МОЗ України. Також у розробці курсу взяли участь фахівці ГО “Академія Сімейної Медицини України”, Центру психічного здоровʼя та реабілітації “Лісова поляна” МОЗ України та UNICEF.
 
Розробка відбувалася в межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я за ініціативи першої леді Олени Зеленської.
 
Курс розроблявся за фінансової підтримки Бюро USAID з питань гуманітарної допомоги та за підтримки Швейцарської Конфедерації.
 
Звертаємо увагу, що наразі доступні лише 4 розділи курсу, з якими ви можете ознайомитись за посиланням https://academy.nszu.gov.ua/course/view.php?id=204.
 
Доступ до наступних розділів буде відкриватися щотижня. Сертифікат буде доступний після проходження усіх розділів курсу.
 
Медичні працівники, які бажають отримати поглиблені знання за Програмою mhGAP та відпрацювати навички ведення психічних розладів, можуть пройти очний тренінг від ВООЗ та партнерів. Для цього необхідно заповнити онлайн-форму за посиланням: https://forms.gle/kPsQ41rxjwY1jXuJ8.
 
За результатами опрацювання заявок відбудеться планування проведення очних тренінгів у різних регіонах України. Щодо можливості взяти участь у тренінгу медичні працівники, які заповнили онлайн-форму, будуть повідомлені додатково.