IT-перезавантаження Української медицини

Важлива колонка Павло Ковтонюк про роль бізнесу в IT-перезавантаженні для медицини на УП.Життя.

Попри міфи про відсутність інтернету в селах та неготовність медиків працювати з комп’ютерами, щодня сотні лікарів роблять крок вперед – до сучасної моделі охорони здоров’я.

В селах встановлюють обладнання, лікарі вносять декларації в електронну систему, починається впровадження онлайн-сервісів з запису на прийом.

В базі вже понад 13 млн декларацій та 22 тисячі зареєстрованих лікарів.

За правилами трансформації системи охорони здоров’я, усі заклади первинної ланки медичної допомоги, які хочуть отримувати гроші за пацієнтом, мають бути підключені до національної електронної системи охорони здоров’я.

Їм необхідно мати комп’ютери, інтернет та обрати один з варіантів сертифікованого програмного забезпечення – медичну інформаційну систему, яка може “спілкуватися” з центральним компонентом національної електронної системи.

Зміни медицини передбачають створення потужної ІТ-інфраструктури лікарень.

Держава бере на себе “підводну частину айсберга” електронного здоров’я: єдині реєстри, стандарти та, найголовніше, протоколи безпеки.

Особисті дані пацієнтів залишаються захищеними та використовуються лише за призначенням.

Проте держава не робить і не планує робити інтерфейси для користувачів. Програми для лікарів та пацієнтів, додаткові сервіси, додатки для смартфонів, системи для менеджменту закладів, телемедичні рішення та інші продукти будує український бізнес.

Саме від креативності та інноваційності розробників залежатиме, як пацієнти та лікарі бачитимуть електронні картки, сервіс запису до лікаря, рецепти, лікарняні, страхові виплати, трекінг показників здоров’я та сотні інших корисних функцій.

Останній рік продемонстрував, наскільки швидко можуть лікарі міняти ручку й папір на клавіатуру й мишку. Зміни відбуваються тут і зараз: завдяки тому, що держава, бізнес та медики навчилися співпрацювати.
 
 

Читайте більше тут: https://life.pravda.com.ua/columns/2018/07/23/232316/