Скільки часу відведено на горювання…

Національний центр надання психологічної допомоги людям в горі.

 

Процес адаптації до втрати близької людини дуже індивідуальний і може варіюватися від особи до особи. Немає конкретного часового обмеження для адаптації, оскільки кожна людина переживає скорботу по-різному. Для деяких людей це може зайняти кілька місяців, для інших – роки.
 
Сказати, що психіка людини може самостійно пережити гостре горювання за 4 місяці, – це узагальнений підхід, який може підходити для деяких людей, але не для всіх. Термін для переживання гострої скорботи і втрати дуже індивідуальний і залежить від численних факторів, таких як ступінь близкості до загиблої людини, спосіб смерті, роль в житті, індивідуальні особливості тощо.
 
Деякі люди можуть почувати полегшення і покращення свого стану через приблизно 4 місяці після втрати, але інші можуть потребувати більше часу. Важливо розуміти, що не існує чіткого графіка для скорботи, і кожному слід надати можливість пережити цей процес у власному темпі.
 
Якщо ви або хтось, кого ви знаєте, переживає горювання вже більше ніж 4 місяці, і це важко впливає на щоденне життя або фізичне і психічне здоров’я, важливо не залишатися на самоті, а звернутись по допомогу.
 
Група психологічної допомоги для людей, які переживають скорботу
Реєстрація на сайті: https://psyaid.center
Проєкт відбувається за підтримки Центру по роботі з важкою втратою при Універсітетській клініці Акерсгус, Норвегія та ГО Інститут психології здоров’я Institute of Health Psychology Україна.