Супрун оголосила 3 вимоги Нацслужби здоров’я до лікарів первинки

Національна служба здоров’я України, за словами в.о. міністра Уляни Супрун, висуне три вимоги до лікарів, які вони мають виконати перед початком своєї роботи.
 
 

Перша вимога – надання пацієнтам можливості завчасно записуватися на прийом до лікаря. У такий спосіб МОЗ та НСЗУ сподіваються повністю усунути черги в медичних закладах первинної ланки та оптимізувати роботу медичних працівників.

Друга вимога – лікар має налаштувати автовідповідач на час вихідних днів або наприкінці робочого дня з інформацією про те, куди може звернутися пацієнт зі своїми проблемами, коли його лікар не доступний. Також можна надати контактні дані інших фахівців. Це необхідно для того, щоб пацієнт вчасно й коректно отримав необхідну інформацію, а лікар зміг спокійно відпочити.

Третя вимога – лікарі первинної ланки будуть зобов’язані брати базові аналізи у пацієнтів саме у своєму кабінеті, а не відправляти їх в сторонні лабораторії. Така вимога обумовлена тим, що на проведення аналізів НСЗУ надаватиме медичним установам окремий бюджет, який покриватиме всі витрати.
 
 
Заступник голови МОЗ Стефанішина: МОЗ не планує скорочувати лікарів і лікарніЗаступник голови МОЗ Стефанішина: МОЗ не планує скорочувати лікарів і лікарні
 

Про нові вимоги НСЗУ до лікарів Уляна Супрун повідомила під час радіоефіру на «Радіо НВ».

Нагадаємо, що вже з 1 липня має запрацювати нова система фінансування первинної медичної ланки. Лікарі почнуть отримувати фінансування з урахуванням кількості пацієнтів, яким вони надають медичні послуги. Максимальна кількість пацієнтів для терапевтів становить 2 000 осіб, для сімейних лікарів — 1 800 осіб, для педіатрів – 900 осіб.
 
Всесвітній конгрес українців закликає не звільняти Уляну Супрун із посадиВсесвітній конгрес українців закликає не звільняти Уляну Супрун із посади
 
Читати докладніше:
https://medprosvita.com.ua/