Як працює конфіденційний режим у Gmail?
Чи можна додатково захистити файли, які пересилають через пошту Gmail?
 
Держспецзв’язку дає відповіді на найпоширеніші запитання українців щодо протидії загрозам у кіберпросторі, безпечного користування телефонами, інтернетом та інші.
 
Якщо вам потрібно переслати електронною поштою важливі файли і ви хочете додатково захистити інформацію, стане у пригоді конфіденційний режим Gmail. Він має певні переваги перед звичайними листами, проте не гарантує 100% безпеки.
 
Можливості конфіденційного режиму Gmail:
 
Одержувач не зможе копіювати, вставляти, завантажувати, друкувати й пересилати іншим текст повідомлення та вкладені в нього файли. Але! Залишається можливість зробити фото або скріншот з екрану.
 
Відправник може встановити строк доступу до листа: доба, тиждень, місяць, три місяці, п’ять років. Після закінчення цього терміну одержувач більше не зможе відкрити лист.
 
Конфіденційний електронний лист можна надсилати не тільки на адреси Gmail, а і на адреси будь-яких інших поштових сервісів. Одержувач отримає відповідне повідомлення про отримання листа в конфіденційному режимі.
 
Іноді, надсилаючи листи, ми просимо одержувачів видалити їх одразу після прочитання. Проте не можемо проконтролювати, чи було це зроблено. У випадку з конфіденційними листами Gmail відправник може закрити доступ до листа у будь-який час. Для цього потрібно зайти в папку Надіслані, відкрити лист і натиснути кнопку Заборонити доступ.
 
Також Gmail пропонує можливість встановлювати код доступу до конфіденційного листа, який буде надісланий отримувачу в sms. Проте у переліку країн, на номери яких можуть надходити такі sms, поки України немає.
 
Як увімкнути конфіденційний режим, надсилаючи лист
 
На комп’ютері: Створіть новий лист – Натисніть на нижній панелі керування значок у вигляді замку з годинником – Зробіть усі потрібні налаштування.
 
Android та iOS: Створіть новий лист – Натисніть значок “Ще” у вигляді трьох крапок у правому верхньому кутку – Натисніть Конфіденційний режим – Зробіть усі потрібні налаштування.
 
Якщо ви бажаєте отримувати рекомендації Держспецзв’язку на електронну пошту, підпишіться